WNB1R0FET
5S-WNB1R0FET
WNB1R0FET
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:WN
Resistance (Ohms):1
Tolerance:?à1%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.130"" Dia x 0.276"" L (3.30mm x 7.00mm)"