WNA25RFET
5S-WNA25RFET
WNA25RFET
RES 25 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:WN
Resistance (Ohms):25
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Wirewound
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.100"" Dia x 0.200"" L (2.54mm x 5.08mm)"