WNA1R0FET
5S-WNA1R0FET
WNA1R0FET
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:WN
Resistance (Ohms):1
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Wirewound
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.100"" Dia x 0.200"" L (2.54mm x 5.08mm)"