WHS7-220RJT07
5S-WHS7-220RJT07
WHS7-220RJT07
RES 220 OHM 7W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | WHS |
| Resistance (Ohms): | 220 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.346"" Dia x 0.984"" L (8.80mm x 25.00mm)" |