WHS5-1R0JT075
5S-WHS5-1R0JT075
WHS5-1R0JT075
RES 1 OHM 5W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | WHS |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.276"" Dia x 0.650"" L (7.00mm x 16.50mm)" |