WHS3-150RJA1
5S-WHS3-150RJA1
WHS3-150RJA1
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | WHS |
| Resistance (Ohms): | 150 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.205"" Dia x 0.571"" L (5.20mm x 14.50mm)" |