W22-4R7JI
5S-W22-4R7JI
W22-4R7JI
RES 4.7 OHM 7W 5% AXIAL
| Series: | W20 |
| Resistance (Ohms): | 4.7 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Proof, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à75ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.315"" Dia x 0.866"" L (8.00mm x 22.00mm)" |