W21-6K8JI
5S-W21-6K8JI
W21-6K8JI
RES 6.8K OHM 3W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | W20 |
| Resistance (Ohms): | 6.8k |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Proof, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à75ppm/??C |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 200??C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.220"" Dia x 0.500"" L (5.60mm x 12.70mm)" |