ULW5-33RJT075
5S-ULW5-33RJT075
ULW5-33RJT075
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
| Series: | ULW |
| Resistance (Ohms): | 33 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.283"" Dia x 0.650"" L (7.20mm x 16.50mm)" |