ULW3-47RJA1
5S-ULW3-47RJA1
ULW3-47RJA1
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL
| Series: | ULW |
| Resistance (Ohms): | 47 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.228"" Dia x 0.571"" L (5.80mm x 14.50mm)" |