UB5C-3R6F1
5S-UB5C-3R6F1
UB5C-3R6F1
RES 3.6 OHM 5W 1% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | UB |
| Resistance (Ohms): | 3.6 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Moisture Resistant, Pulse Withstanding" |
| Temperature Coefficient: | ?à50ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.217"" Dia x 0.500"" L (5.50mm x 12.70mm)" |