UB5C-240RF1
5S-UB5C-240RF1
UB5C-240RF1
RES 240 OHM 5W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):240
Tolerance:?à1%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.217"" Dia x 0.500"" L (5.50mm x 12.70mm)"