UB5C-1R1F1
5S-UB5C-1R1F1
UB5C-1R1F1
RES 1.1 OHM 5W 1% AXIAL
| Series: | UB |
| Resistance (Ohms): | 1.1 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Moisture Resistant, Pulse Withstanding" |
| Temperature Coefficient: | ?à50ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.217"" Dia x 0.500"" L (5.50mm x 12.70mm)" |