UB5C-0R15F1
5S-UB5C-0R15F1
UB5C-0R15F1
RES 0.15 OHM 5W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):0.15
Tolerance:?à1%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55??C ~ 250??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.217"" Dia x 0.500"" L (5.50mm x 12.70mm)"