UB3C-150RF1
5S-UB3C-150RF1
UB3C-150RF1
RES 150 OHM 3W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):150
Tolerance:?à1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 250??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.157"" Dia x 0.350"" L (4.00mm x 8.90mm)"