UB15-500RF1
5S-UB15-500RF1
UB15-500RF1
RES 500 OHM 15W 1% AXIAL
Series:UB
Resistance (Ohms):500
Tolerance:?à1%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.375"" Dia x 1.780"" L (9.53mm x 45.21mm)"