UB15-10KF1
5S-UB15-10KF1
UB15-10KF1
RES 10K OHM 15W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:?à1%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 250??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.375"" Dia x 1.780"" L (9.53mm x 45.21mm)"