UB10-50RF1
5S-UB10-50RF1
UB10-50RF1
RES 50 OHM 7W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):50
Tolerance:?à1%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 250??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.311"" Dia x 0.874"" L (7.90mm x 22.20mm)"