UB10-250RF1
5S-UB10-250RF1
UB10-250RF1
RES 250 OHM 7W 1% AXIAL
Series:UB
Resistance (Ohms):250
Tolerance:?à1%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.311"" Dia x 0.874"" L (7.90mm x 22.20mm)"