TWW5J20RE
5S-TWW5J20RE
TWW5J20RE
RES 20 OHM 5W 5% RADIAL
Series:TWW
Resistance (Ohms):20
Tolerance:?à5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:"Flame Proof, Safety"
Temperature Coefficient:?à400ppm/??C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:"0.492"" L x 0.354"" W (12.50mm x 9.00mm)"
Height - Seated (Max):"1.024"" (26.00mm)"