TNP10SC50R0FE
5S-TNP10SC50R0FE
TNP10SC50R0FE
RES 50 OHM 10W 1% TO126
Product Description
Packaging:Tube
Series:TNP10
Resistance (Ohms):50
Tolerance:?à1%
Power (Watts):10W
Composition:Thin Film
Features:"Moisture Resistant, Non-Inductive"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 155??C
Package / Case:TO-126-2
Supplier Device Package:TO-126
Size / Dimension:"0.335"" L x 0.122"" W (8.50mm x 3.10mm)"
Height - Seated (Max):"0.598"" (15.19mm)"