TCH35P2K70JE
5S-TCH35P2K70JE
TCH35P2K70JE
RES 2.7K OHM 35W 5% TO220
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TCH
Resistance (Ohms):2.7k
Tolerance:?à5%
Power (Watts):35W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 175??C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:"0.400"" L x 0.175"" W (10.16mm x 4.44mm)"
Height - Seated (Max):"0.591"" (15.00mm)"