TBH25P24R0JE
5S-TBH25P24R0JE
TBH25P24R0JE
RES 24 OHM 25W 5% TO220
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TBH
Resistance (Ohms):24
Tolerance:?à5%
Power (Watts):25W
Composition:Thick Film
Features:"Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 150??C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:"0.402"" L x 0.187"" W (10.20mm x 4.75mm)"
Height - Seated (Max):"0.630"" (16.00mm)"