TAH20P10R0JE
5S-TAH20P10R0JE
TAH20P10R0JE
RES 10 OHM 20W 5% TO220
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TAH
Resistance (Ohms):10
Tolerance:?à5%
Power (Watts):20W
Composition:Thick Film
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Operating Temperature:-
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:"0.410"" L x 0.125"" W (10.41mm x 3.18mm)"
Height - Seated (Max):"0.650"" (16.52mm)"