TA810PW5R10JE
5S-TA810PW5R10JE
TA810PW5R10JE
RES 5.1 OHM 10W 5% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Power Chip? TA
Resistance (Ohms):5.1
Tolerance:?à5%
Power (Watts):10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 180??C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Powerchip?
Size / Dimension:"1.085"" L x 0.240"" W (27.56mm x 6.10mm)"
Height - Seated (Max):"1.020"" (25.91mm)"