SPP2UL1R50JLF
5S-SPP2UL1R50JLF
SPP2UL1R50JLF
RES 1.5 OHM 2W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SPP |
| Resistance (Ohms): | 1.5 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Fusible, Moisture Resistant, Weldable" |
| Temperature Coefficient: | ?à300ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.169"" Dia x 0.571"" L (4.30mm x 14.50mm)" |