SPP1UL1000JLF
5S-SPP1UL1000JLF
SPP1UL1000JLF
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SPP |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | "Fusible, Moisture Resistant, Weldable" |
| Temperature Coefficient: | ?à300ppm/??C |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 200??C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.150"" Dia x 0.402"" L (3.80mm x 10.20mm)" |