SM15-2K5X
5S-SM15-2K5X
SM15-2K5X
RES 2.5K OHM 0.175W 0.01% AXIAL
Series:100/SM/PC
Resistance (Ohms):2.5k
Tolerance:?à0.01%
Power (Watts):0.175W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:?à10ppm/??C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:"0.185"" Dia x 0.374"" L (4.70mm x 9.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated