SM108035006FE
5S-SM108035006FE
SM108035006FE
RES 500M OHM 2.5W 1% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Slim-Mox
Resistance (Ohms):500M
Tolerance:?à1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Thick Film
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55??C ~ 110??C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:"2.080"" L x 0.100"" W (52.83mm x 2.54mm)"
Height - Seated (Max):"0.340"" (8.64mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated