SM10-25KX
5S-SM10-25KX
SM10-25KX
RES 25K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:100/SM/PC
Resistance (Ohms):25k
Tolerance:?à0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:?à10ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 145??C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:"0.299"" L x 0.102"" W (7.60mm x 2.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.344"" (8.74mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated