RC55Y-750RBI
5S-RC55Y-750RBI
RC55Y-750RBI
RES 750 OHM 0.25W 0.1% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | RC |
| Resistance (Ohms): | 750 |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.25W, 1/4W" |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ?à15ppm/??C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.098"" Dia x 0.283"" L (2.50mm x 7.20mm)" |