RC55Y-22K1BI
5S-RC55Y-22K1BI
RC55Y-22K1BI
RES 22.1K OHM 0.25W 0.1% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | RC |
| Resistance (Ohms): | 22.1k |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.25W, 1/4W" |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ?à15ppm/??C |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.098"" Dia x 0.283"" L (2.50mm x 7.20mm)" |