PF2203-0R47F1
5S-PF2203-0R47F1
PF2203-0R47F1
RES 0.47 OHM 35W 1% TO220
Product Description
Packaging:Tube
Series:PF2200
Resistance (Ohms):0.47
Tolerance:?à1%
Power (Watts):35W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 155??C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:"0.417"" L x 0.177"" W (10.60mm x 4.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.591"" (15.00mm)"