MT6-0R01F1
5S-MT6-0R01F1
MT6-0R01F1
RES 0.01 OHM 6W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:MT
Resistance (Ohms):0.01
Tolerance:?à1%
Power (Watts):6W
Composition:Thick Film
Features:"Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.394"" Dia x 1.055"" L (10.00mm x 26.80mm)"