MOX300001006FE
5S-MOX300001006FE
MOX300001006FE
RES 100M OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Mini-Mox
Resistance (Ohms):100M
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Thick Film
Features:"High Voltage, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:100ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 155??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.130"" Dia x 0.354"" L (3.30mm x 9.00mm)"