GS-3-100-1002-F-LF
5S-GS-3-100-1002-F-LF
GS-3-100-1002-F-LF
RES 10K OHM 3W 1% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | GS-3 |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "Moisture Resistant, Pulse Withstanding" |
| Temperature Coefficient: | ?à100ppm/??C |
| Operating Temperature: | -55??C ~ 175??C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | "0.224"" Dia x 0.516"" L (5.70mm x 13.10mm)" |