B20J10RE
5S-B20J10RE
B20J10RE
RES 10 OHM 20W 5% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Brown Devil? 200
Resistance (Ohms):10
Tolerance:?à5%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Features:"Flame Retardant Coating, Safety"
Temperature Coefficient:?à260ppm/??C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:"0.437"" Dia x 2.000"" L (11.11mm x 50.80mm)"