610HR010E
5S-610HR010E
610HR010E
RES 0.01 OHM 1W 3% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:60
Resistance (Ohms):0.01
Tolerance:?à3%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Element
Features:"Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Safety"
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:"0.630"" L (16.00mm)"
Height - Seated (Max):-
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)