101-350RX
5S-101-350RX
101-350RX
RES 350 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:100/SM/PC
Resistance (Ohms):350
Tolerance:?à0.01%
Power (Watts):"0.25W, 1/4W"
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:?à10ppm/??C
Operating Temperature:-55??C ~ 145??C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:"0.252"" Dia x 0.500"" L (6.40mm x 12.70mm)"
Height - Seated (Max):-
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors