ERA-W33J820X
5S-ERA-W33J820X
ERA-W33J820X
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/32W
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ERAW |
| Type: | Temperature Sensitive |
| Applications: | Temperature Correction Circuits |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 82 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.03W |
| Temperature Coefficient: | 1/32W |
| Operating Temperature: | 3300ppm/??????C |