Home All Products Resistors Specialized ResistorsPanasonic Electronic Components ERA-V39J391V
ERA-V39J391V
5S-ERA-V39J391V
ERA-V39J391V
RES TEMP SENS 390 OHM 5% 1/16W
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Composition:Metal Film
Resistance (Ohms):390
Tolerance:??????5%
Power (Watts):0.063W
Temperature Coefficient:1/16W
Operating Temperature:3900ppm/??????C