Home All Products Resistors Specialized ResistorsPanasonic Electronic Components ERA-V27J820V
ERA-V27J820V
5S-ERA-V27J820V
ERA-V27J820V
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/16W
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ERAV
Composition:Metal Film
Resistance (Ohms):82
Tolerance:??????5%
Power (Watts):0.063W
Temperature Coefficient:1/16W
Operating Temperature:2700ppm/??????C