ERA-V27J391V
5S-ERA-V27J391V
ERA-V27J391V
RES TEMP SENS 390 OHM 5% 1/16W
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 390 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.063W |
| Temperature Coefficient: | 1/16W |
| Operating Temperature: | 2700ppm/??????C |