ERA-V27J221V
5S-ERA-V27J221V
ERA-V27J221V
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ERAV |
| Type: | Temperature Sensitive |
| Applications: | Temperature Correction Circuits |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 220 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.063W |
| Temperature Coefficient: | 1/16W |
| Operating Temperature: | 2700ppm/??????C |