Home All Products Resistors Specialized ResistorsPanasonic Electronic Components ERA-V15J270V
ERA-V15J270V
5S-ERA-V15J270V
ERA-V15J270V
RES TEMP SENS 27 OHM 5% 1/16W
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ERAV
Type:Temperature Sensitive
Applications:Temperature Correction Circuits
Composition:Metal Film
Resistance (Ohms):27
Tolerance:??????5%
Power (Watts):0.063W
Temperature Coefficient:1/16W
Operating Temperature:1500ppm/??????C