ERA-S33J680V
5S-ERA-S33J680V
ERA-S33J680V
RES TEMP SENS 68 OHM 5% 1/10W
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | ERAS |
| Type: | Temperature Sensitive |
| Applications: | Temperature Correction Circuits |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 68 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.1W |
| Temperature Coefficient: | 1/10W |
| Operating Temperature: | 3300ppm/??????C |