ERA-S33J102V
5S-ERA-S33J102V
ERA-S33J102V
RES TEMP SENS 1K OHM 5% 1/10W
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ERAS |
| Type: | Temperature Sensitive |
| Applications: | Temperature Correction Circuits |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.1W |
| Temperature Coefficient: | 1/10W |
| Operating Temperature: | 3300ppm/??????C |