ERA-S15J220V
5S-ERA-S15J220V
ERA-S15J220V
RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/10W
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ERAS |
| Type: | Temperature Sensitive |
| Applications: | Temperature Correction Circuits |
| Composition: | Metal Film |
| Resistance (Ohms): | 22 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 0.1W |
| Temperature Coefficient: | 1/10W |
| Operating Temperature: | 1500ppm/??????C |