Home All Products Resistors Specialized ResistorsPanasonic Electronic Components ERA-S15J182V
ERA-S15J182V
5S-ERA-S15J182V
ERA-S15J182V
RES TEMP SENS 1.8K OHM 5% 1/10W
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ERAS
Type:Temperature Sensitive
Applications:Temperature Correction Circuits
Composition:Metal Film
Resistance (Ohms):1.8k
Tolerance:??????5%
Power (Watts):0.1W
Temperature Coefficient:1/10W
Operating Temperature:1500ppm/??????C