Home All Products Resistors Resistor Networks, ArraysRohm Semiconductor MNR02MRAPJ103
MNR02MRAPJ103
5S-MNR02MRAPJ103
MNR02MRAPJ103
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:MNR
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:??????5%
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:??????200ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 155??????C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric)
Supplier Device Package:Convex
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):0.039 L x 0.039 W (1.00mm x 1.00mm)